Logo Pogotowie - Radom

Archiwum newsów, strona 14

Obrazek dla news_148

"Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu została partnerem kampanii "Radomskie- regionem kultury na drodze" i akcji "Jestem uprzejmym kierowcą".

12.09.2018

Pomysłodawcą akcji propagującej kulturalne zachowania wśród użytkowników dróg, zwłaszcza kierowców jest portal http://radommoto.pl/  - Chcielibyśmy wesprzeć tę akcje. Dla osób wyróżnionych w niej, zorganizujemy nieodpłatnie kursy pierwszej pomocy. A jeżeli będą chętni do uczestniczenia w takich kursach, jesteśmy w stanie je zorganizować - powiedział Piotr Kowalski, dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu.

więcej

Konferencja "Stopień wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020"

12.09.2018

W dniu 8 grudnia 2016 r. w Mazowieckiem Centrum Sztuki Współczesnej " Elektrownia" odbyła się konferencja pt. Stopień wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w 2016 roku i prezentacja harmonogramu konkursów na 2017 rok. Podczas spotkania Grzegorz Świętorecki Zastępca Dyrektora ds. EFRR Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Podsumowała stopień wdrożenia PRO Województwa Mazowieckiego w latach 2014-2020 oraz przedstawił plany na rok 2017. 

 

więcej

Obrazek dla news_114

Dołączyliśmy do Akademii Bezpieczeństwa

12.09.2018

16 marca 2018 roku Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego dołączyła do projektu Akademia Bezpieczeństwa. Priorytetem inicjatorów projektu jest realizacja w Radomiu, a w przyszłości w całej Polsce, kompleksowego programu mającego na celu podniesienie bezpieczeństwa społeczności lokalnej, jak również stworzenie nowego standardu wychowującego nowe pokolenia lokalnych liderów, świadomych potrzeby niesienia pomocy innym i potrafiących w sposób kompetentny udzielać pierwszej pomocy. 

więcej

"Kręci mnie bezpieczeństwa zimą - Bezpieczne ferie 2018"

12.09.2018

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i strażnicy miejscy w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo zimą – Bezpieczne ferie 2018” zorganizowali 12 stycznia 2018 roku spotkanie dla uczniów radomskich szkół podstawowych, podczas którego tłumaczyli jak bezpiecznie wypoczywać podczas ferii.

Rozpoczynają się ferie, a wraz z nimi wiele możliwości spędzania wolnego czasu dla najmłodszych, które często mogą nieść ze sobą różne niebezpieczeństwa. Dlatego służby mundurowe z Radomia, w tym Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu, Radomski Szpital Specjalistyczny, Komenda Miejska Policji w Radomiu, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska, a także WOPR, Radomskie Stowarzyszenie „Młodzi Kreatywni" działające przy XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Radomiu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu przygotowali dla najmłodszych spotkanie nad zalewem na Borkach  „Bezpieczne ferie”.

Podczas akcji, jej organizatorzy tłumaczyli najmłodszym jak ważne jest bezpieczeństwo podczas ferii. Uczyli dzieci m.in. jak mają zachowywać się nad wodą i na lodzie. Uświadamiali, czym może zakończyć się spacer 
po cienkim lodzie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki „Bezpieczne Dziecko”. W naszej  akcji wzięło udział około 1. 300 dzieci.

więcej

Obrazek dla news_116

" Pierwsza pomoc dla każdego"

12.09.2018

Prawie 3 i pół tysiąca osób skorzystało z kursów pierwszej pomocy organizowanych w ramach budżetu obywatelskiego Radomia przez Radomską Stację Pogotowia Ratunkowego. Projekt „Pierwsza pomoc dla każdego” zdobył największą liczbę punktów w głosowaniu na projekty zgłoszone do obszaru ogólnomiejskiego i tym samym został wpisany na listę przeznaczonych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego w 2017 roku. Celem spotkań było zwiększenie świadomości i umiejętności mieszkańców w zakresie udzielania pierwszej pomocy. 

więcej

"I CHOĆBY PRZYSZŁO TYSIĄC ATLETÓW..."

12.09.2018

Pod takim hasłem w Radomiu odbył się festyn historyczny Uliczka Tradycji. Organizowana od lat przez Resursę Obywatelską impreza, była w tym roku poświęcona historii sztuki cyrkowej i atletyki. Odbył się m.in retro-wyścig rowerowy, były pokazy w wykonaniu strongmenów, a także pokaz zabytkowych aut, motocykli i rowerów, pokaz mody w stylu retro oraz gra miejska: "Klasówka z wuefu". Celem imprez jest przybliżanie codziennego życia radomian w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

więcej

Obrazek dla news_118

Ukradł pacjentowi rower. Dzięki wsparciu pracowników Pogotowia i salonu Rodex udało się kupić nowy.

12.09.2018

„Zło w postaci złodziejstwa zrodziło dobro w postaci reakcji naszych pracowników”– mówił Dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Piotr Kowalski przekazując panu Marcinowi nowy rower . Młody radomianin, któremu ktoś ukradł rower, gdy zabierała go z ulicy karetka pogotowia, dostał nowiutkiego rometa. Rower ufundowali poruszeni zdarzeniem właściciele salonu Rodex oraz pracownicy stacji pogotowia ratunkowego.

więcej

tel. 999 lub 112

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.