Logo Pogotowie - Radom

News

News zdjęcie id 264

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu Liderem Ochrony Zdrowia

06.12.2022

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu została zwycięzcą konkursu Lider Ochrony Zdrowia – edycja specjalna konkursu Lider Zmian, w   kategorii Walka z pandemią COVID-19. Konkurs został rozstrzygnięty podczas  uroczystego finału, który  odbył się w dniu  6 grudnia 2023 roku podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza w Warszawie.

Mazowieckich Liderów Ochrony Zdrowia wybierano spośród 42 projektów, w ramach 4 kategorii:

    Walka z pandemią COVID-19,
    Diagnostyka i leczenie pacjentów (sprzęt medyczny),
    Profilaktyka i programy zdrowotne,
    Innowacje (e-usługi oraz innowacje).

Konkurs Lider Ochrony Zdrowia dotyczył projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich na Mazowszu, a tematem przewodnim tej edycji konkursu było zdrowie. Organizatorzy konkursu w sposób szczególny chcieli docenić beneficjentów zaangażowanych w walkę z pandemią COVID-19, ale też i tych podejmujących inne działania na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców Mazowsza.  Organizatorem konkursu była Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Wydarzenie odbyło się pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Celem konkursu było nie tylko podsumowanie efektów wsparcia ochrony zdrowia mieszkańców Mazowsza, ale też budowanie świadomości mieszkańców na temat wpływu funduszy z UE na dostęp do usług i rozwiązań na rzecz dbania o zdrowie, zarówno w obszarze diagnostyki i leczenia pacjentów, profilaktyki zdrowotnej, jak i wykorzystania innowacji.

Do udziału w konkursie mogli zgłaszać się wszyscy beneficjenci RPO WM 2014-2020 bez względu na formę prawną. Ze względu na to, że jest to edycja specjalna Lidera Zmian, można było także zgłaszać projekty nagrodzone w ramach konkursu Lider Zmian zorganizowanego w 2019 roku oraz organizowanego w 2021 roku plebiscytu #eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023.

Do udziału w konkursie zaproszono zwłaszcza szpitale i inne placówki medyczne, a także m.in.: samorządy, organizacje pozarządowe czy też przedsiębiorców.

Liderów Ochrony Zdrowia wybrano podczas głosowania internautów. Za wszystkie oddane głosy na projekt  "Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-COV-2 na terenie Województwa Mazowieckiego ", który realizuje Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu serdecznie dziękujemy.
 

 

tel. 999 lub 112

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.