Logo Pogotowie - Radom

News

News zdjęcie id 263

Przekazanie ambulansu dla OSP w Zakrzewie

23.11.2022

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu przekazała ambulans do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie.

Uroczyste przekazanie odbyło się w dniu 23 listopada 2022 roku  przed strażnicą OSP w Zakrzewie. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz Radomia, gminy Zakrzew, a także samorządu województwa mazowieckiego.

- Przekazujemy ambulans, który do tej pory stanowił tabor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Uważam, że to bardzo dobry kierunek działania wspierającego ochotnicze straże pożarne - mówi prezydent Radosław Witkowski.
Marszałek Rafał Rajkowski podkreśla, że OSP w Zakrzewie potrzebowała ambulansu, by jeszcze skuteczniej nieść pomoc mieszkańcom.
- Dziękuję panom prezydentom za zrozumienie potrzeby posiadania tego typu sprzętu. Jednostka funkcjonuje bardzo dzielnie i skutecznie. - mówi marszałek.
Wójt Leszek Margas mówi, że to kolejny pojazd, który w ostatnim czasie wzbogacił OSP w Zakrzewie.- W ubiegłym roku został zakupiony lekki wóz techniczny, a teraz przybywa karetka. To dobrze zorganizowana jednostka i jestem przekonany, że karetka trafia w bardzo dobre ręce - dodaje wójt.
Elżbieta Cieślak, pełniąca obowiązki dyrektora radomskiego pogotowia podkreśla, że ratownicy medyczni często współpracują z druhami z Zakrzewa.
- To jest wspólna sprawa i potwierdzają to ratownicy z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. W tym rejonie bardzo często wyjeżdżają wspólnie z druhami do osób poszkodowanych w wypadkach i potrzebujących pomocy - mówi.
- To bardzo usprawni nasze działania. Oprócz akcji gaśniczych mamy bardzo wiele zdarzeń drogowych - mówi Sławomir Pachniak, prezes OSP Zakrzew.

Ambulans  przekazany do OSP w  Zakrzewie jest wyposażony min.  w respirator, defibrylator, nosze, krzesełko kardiologiczne, pompę infuzyjną, ssak, deskę ortopedyczną. To kolejna  karetka,  która w ostatnim czasie  trafia do  jednostek w naszym regionie,  ambulanse  RSPR  są już  wsparciem m.in. dla  WOPR w Radomiu,  Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu,  dla ogarniętej wojną Ukrainy,  dla  Samodzielnych Publicznych ZOZ w Kozienicach, Zwoleniu czy  Lipsku. 

 

 

tel. 999 lub 112

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.