Logo Pogotowie - Radom

News

News zdjęcie id 248

Pomagamy Ukrainie

11.03.2022

Ambulans wykorzystywany do niedawna przez Radomską Stację Pogotowia Ratunkowego trafi do Ukrainy. Pojazd jest w pełni sprawny i może być skutecznie wykorzystywany do niesienia pomocy, m.in. osobom rannym w wyniku rosyjskich ataków.

- Już wcześniej włączaliśmy się w organizowane przez miasto akcje pomocy dla Ukrainy. Teraz mamy możliwość dołożyć kolejny gest. Jeden z ambulansów, które w zeszłym miesiącu zostały zastąpione nowymi karetkami przekazujemy walczącym za naszą wschodnią granicą. Udało się nam także zgromadzić sprzęt i materiały, które z pewnością będą bardzo przydatne w tych najtrudniejszych sytuacjach - mówi dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Piotr Kowalski.

Ambulans jest wyposażony m.in. w defibrylator, respirator, zestaw tlenowy,  nosze, deskę ortopedyczną, torbę medyczną, sprzęt nieodzowny w niesieniu pomocy, w tym kompresy homeostatyczne wykorzystywane do szybkiego tamowania krwotoków, nosze ewakuacyjne, płachty ratownicze, plecaki na sprzęt ratowniczy, maski do tlenoterapii, koce termiczne i narzędzia chirurgiczne.

- Od początku wojny organizujemy pomoc dla Ukraińców przyjeżdżających do Radomia. Nie zapominamy też o tym, że Ukraina ofiarnie i bohatersko walczy. Wysłaliśmy już kilka transportów z darami, które mają pomóc przetrwać ten trudny czas. Teraz natomiast przekazujemy ambulans. To kolejny przykład naszej solidarności z Ukrainą – mówi prezydent Radosław Witkowski. – To kontynuacja działań Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, która każdorazowo, pozyskując nowe ambulanse, przekazuje wysłużone, ale w pełni sprawne karetki m.in. organizacjom dbającym o zdrowie i życie naszych mieszkańców. Dziś potrzeba chwili i potrzeba serca jest taka, by pomoc w takiej właśnie formie skierować na Ukrainę – dodaje wiceprezydent Jerzy Zawodnik. 

 

tel. 999 lub 112

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.