Logo Pogotowie - Radom

News

News zdjęcie id 211

nowoczesny ambulans dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

15.01.2021

#UEpomaga

W dniu 14 stycznia 2021 roku  w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu odbyło się  uroczyste przekazanie kolejnej, nowej karetki i poświęcenie ambulansów i busa, które od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego otrzymała  w ostatnim czasie RSPR .

Dwa nowoczesne ambulanse,  a także bus do przewożenia pacjentów  zostały przekazane do RSPR  w związku ze zwalczeniem skutków pandemii COVID – 19

Najnowszy ambulans  to pojazd typu C,  został przystosowany do udzielania specjalistycznej pomocy i  w pełni wyposażony w najnowszy sprzęt medyczny.
- Tak, jak w każdej dziecinie życia tak też w medycynie następuje bardzo szybki postęp technologiczny, każda nowa karetka jest wyposażona w nowoczesny sprzęt. My o swój sprzęt dbamy, jest systematycznie serwisowany i certyfikowany, ale to jest już trochę inna technologia - mówił Piotr Kowalski, dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. - Nowa karetka oznacza, że szybciej i  sprawniej dotrzemy do potrzebującego pomocy pacjenta. Mamy też komfort, że przez dwa lata gwarancji urządzenia są naprawiane za darmo. Ale też nowy sprzęt jest mniej zawodny.

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu w czerwcu 2020 roku  otrzymała od Marszałka Województwa Mazowieckiego także busa przystosowanego do przewozu sześciu osób. Jak wyjaśniał  dyrektor RSPR Piotr Kowalski samochód jest niezwykle przydatny, kiedy trzeba na przykład ewakuować pacjentów z placówek, w których są ogniska zakażeń.

- Wykorzystywaliśmy go do przewozu pacjentów z domów pomocy społecznej, zakładów opieki leczniczej, czy szpitali, w których były ogniska koronawirusa  - wyliczał Piotr Kowalski. - Sprawdził się doskonale, bo w ciągu kilku godzin byliśmy w stanie przewieźć kilkadziesiąt osób - dodawał dyrektor i dziękował Rafałowi Rajkowskiemu, wicemarszałkowi Mazowsza za  ogromne wsparcie.

- Od początku pandemii przekazujemy sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej do 70 placówek medycznych, w tym do  Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu - mówił  wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski. - Nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie pomagali pogotowiu, zapewnił również że wkrótce stacja otrzyma dwie kolejne karetki.

W ramach wsparcia  działań w walce z COVID -19 Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu otrzymuje   od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie dostawy maseczek, kombinezonów, rękawiczek, przyłbic czy środków do dezynfekcji. - Ten sprzęt był wart miliony złotych, gdybyśmy sami musieli za to płacić dziś stalibyśmy przed perspektywą upadłości. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc – podkreślił  Dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu Piotr Kowalski.


Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 360 mln zł, z tego 314,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju uruchomiło środki unijne na ten cel. 

 

 

tel. 999 lub 112

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.