Logo Pogotowie - Radom

News

News zdjęcie id 167

2,5 mln zł na nowe karetki

27.04.2019

Pięć nowoczesnych ambulansów jeszcze w tym roku wyjedzie na ulice Radomia. Będzie to możliwe dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego, które przekazało naszemu miastu 2,5 miliona złotych na zakup nowych karetek. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski i z-ca prezydenta Konrad Frysztak. – Chciałbym podziękować wicemarszałkowi Rafałowi Rajkowskiemu za wspieranie naszego miasta. Regularnie staramy się wymieniać tabor. Potrzeby są jednak większe. Stąd nasza prośba o dodatkowe wsparcie, do której samorząd Mazowsza się przychylił. Zakup nowych ambulansów to jeden z punktów naszego programu „Pakt na rzecz zdrowia”, podpisanego w październiku ubiegłego roku – mówił z-ca prezydenta Konrad Frysztak. Wniosek władz miasta poparł zarówno zarząd województwa oraz radni Mazowsza, którzy zdecydowali o przyznaniu 2,5 mln zł z budżetu województwa na zakup nowych ambulansów. - Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego jest instytucją miasta, ale jej działalność dotyczy mieszkańców ogromnej części Mazowsza. A liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Cieszę się, że dzięki tej dotacji, miasto zakupi nowoczesne karetki. Zdrowie i życie ludzkie to dla nas priorytet – mówił podczas uroczystości wicemarszałek Rafał Rajkowski.
 
Ratownicy medyczni bez sprawnych karetek i specjalistycznego sprzętu mają mniejsze szanse na ocalenie czyjegoś życia. Niestety, samochody i sprzęt, którymi dysponuje radomskie pogotowie szybko się eksploatują.  - Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest szybkie dotarcie do osoby potrzebującej pomocy i jak ważna jest szybka reakcja zespołów ratownictwa medycznego. Często minuty, a nawet sekundy decydują o
ludzkim życiu. Dlatego też systematycznie przekazujemy Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego fundusze na zakup nowych ambulansów. W ubiegłym roku tabor naszego pogotowia wzbogacił się o trzy nowe ambulanse wyposażone w nowoczesny sprzęt ratujący życie – wyjaśnił z-ca prezydenta Jerzy Zawodnik.
 
Dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Piotr Kowalski podkreślił, że to historyczny moment, ponieważ nigdy wcześniej nie udało się  dokonać takiego wspólnego dzieła którego jesteśmy świadkami, zarówno samorząd miasta Radomia jak i województwa  doprowadziły do tego, że ta dotacja jest możliwa.  Piotr Kowalski podkreślił, że  środki na zakup karetek są  niezmiernie ważne ponieważ tabor, którym dysponuje stacja jest  mocno eksploatowany w ciężkich warunkach co powoduje, że   ambulanse się starzeją, wymagają konserwacji i dużych nakładów.
 
Tylko w ubiegłym roku zespoły ratownictwa medycznego zrealizowały 42 160 zleceń w samym Radomiu i powiecie radomskim. Z roku na rok liczba wezwań rośnie, a to powoduje intensywną eksploatację karetek i sprzętu. Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego od 1 kwietnia 2019 r. zgodnie z „Planem działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa mazowieckiego” powiększyła obszar swoich działań – doszły trzy kolejne powiaty: warszawski zachodni, żyrardowski oraz grodziski.
 
                              
                              
 
                              
 
                              

tel. 999 lub 112

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.