Logo Pogotowie - Radom

News

News zdjęcie id 148

"Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu została partnerem kampanii "Radomskie- regionem kultury na drodze" i akcji "Jestem uprzejmym kierowcą".

12.09.2018

Pomysłodawcą akcji propagującej kulturalne zachowania wśród użytkowników dróg, zwłaszcza kierowców jest portal http://radommoto.pl/  - Chcielibyśmy wesprzeć tę akcje. Dla osób wyróżnionych w niej, zorganizujemy nieodpłatnie kursy pierwszej pomocy. A jeżeli będą chętni do uczestniczenia w takich kursach, jesteśmy w stanie je zorganizować - powiedział Piotr Kowalski, dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. - Mamy nadzieję, że przez tę akcję i podobne, będzie większe bezpieczeństwo ruchu drogowego, przynajmniej w naszym regionie. Być może inne regiony pójdą tym śladem i będą kontynuować tę inicjatywę, rozpoczętą w Radomiu. Jeżeli to ograniczy chociaż w minimalnym stopniu ilość wypadków na drogach i zmniejszy ilość ofiar, chociaż o jedną, będzie to naszym wspólnym sukcesem.

Zgodnie z założeniami kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze" i akcją "Jestem uprzejmym kierowcą", raz w miesiącu w trasę wyruszy nieoznakowany radiowóz, policjanci będą bacznie obserwować zachowania kierowców. Kulturalni otrzymają nagrody, jedną z nich będzie uczestnictwo w bezpłatnym kursie pierwszej pomocy przedmedycznej!
 
Akcja "Jestem uprzejmym kierowcą" jest organizowana w ramach kampanii " Radomskie -regionem kultury na drodze". Będzie odbywała się w cyklach 12 miesięcznych. Jej pierwsza edycja potrwa do 30 września 2017 roku. Organizatorami akcji są http://radommoto.pl/, Komenda Miejska Policji w Radomiu Wydział Ruchu Drogowego i Stowarzyszenie "Radomski Samorząd Obywatelski". Pomysłodawcą kampanii i akcji jest http://radommoto.pl/.
 

tel. 999 lub 112

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.