Logo Pogotowie - Radom

News

Nasz spot na dużym ekranie

12.09.2018

Kilkuset uczniów radomskich szkół  mogło  zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Akcja, w której uczestniczyli  ratownicy medyczni z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego została zorganizowana 18.11.2016 r.w dniu  uroczystej premiery  filmu „Za niebieskimi drzwiami”. Przed filmem zaprezentowano spot „By nie bać się pomagać innym” zrealizowany przy współpracy koszykarzy ROSY Radom oraz ratowników medycznych, policjantów  KWP zs. w Radomiu 
i radomskich strażaków.  

„Za niebieskimi drzwiami” to ekranizacja lektury szkolnej autorstwa Marcina Szczygielskiego. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości. Niezwykła przygoda głównego bohatera rozpoczyna się w chwili, gdy wyrusza z mamą na dawno oczekiwane wakacje. Radosną podroż przerywa tragiczny wypadek, w wyniku którego chłopiec trafia do szpitala. Kiedy odzyskuje przytomność dowiaduje się, że mama, która siedziała za kierownicą jest w śpiączce. Radomskiej premierze filmu towarzyszyło spotkanie twórców i aktorów, jak również przedstawicieli władz Radomia, policjantów z Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, a także Ewy Błaszczyk, grającej jedną z głównych ról, która jest Prezesem Fundacji „Akogo?”. Tematyka filmu stała się powodem do dyskusji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz konieczności udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Pokaz filmu był również związany z obchodami Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Zarówno przed jak i po emisji filmu na pasażu Galerii Słonecznej odbył się pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez ratowników medycznych Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu Mariusza Wielochę, Sylwestra Jelonka i Dariusza Piaska.

 

tel. 999 lub 112

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.