wtorek 23 października 2018r.  imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna.

<<   Październik   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
    1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

STATYSTYKA
Aktualności

08.12.2017

Ukradł pacjentowi rower.
Dzięki wsparciu pracowników Pogotowia i salonu Rodex udało się kupić nowy.

Zło w postaci złodziejstwa zrodziło dobro w postaci reakcji naszych pracowników”– mówił Dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Piotr Kowalski przekazując panu Marcinowi nowy rower.

Młody radomianin, któremu ktoś ukradł rower, gdy zabierała go z ulicy karetka pogotowia, dostał nowiutkiego rometa. Rower ufundowali poruszeni zdarzeniem właściciele salonu Rodex oraz pracownicy stacji pogotowia ratunkowego.

 

Przypomnijmy, do zdarzenia, które zbulwersowało wielu radomian doszło w dniu 30 października 2017 roku po godzinie 17.30 na ulicy Beliny - Prażmowskiego w Radomiu. Na ratunek potrzebującemu pomocy mężczyźnie został wysłany zespół ratownictwa medycznego, lekarz zdecydował o przewiezieniu 34 latka do szpitala. W pewnym momencie do chorego podszedł mężczyzna, który poinformował, że ”zaopiekuje się rowerem i odprowadzi go do domu”. Niestety okazało się, że wykorzystał całą sytuację i ukradł rower pacjentowi. Rower był bardzo ważnym środkiem transportu dla chorego mężczyzny. Na jego zakup, nasz pacjent wydał wszystkie zaoszczędzone - przez długi okres -pieniądze.

 

Sytuacja ta bardzo poruszyła naszych pracowników, którzy spontanicznie zorganizowali zbiórkę na zakup roweru. Zło w postaci złodziejstwa zrodziło dobro w postaci reakcji naszych pracowników – mówi Dyrektor Piotr Kowalski. Podkreśla, że każdą kradzież ocenimy negatywnie, ale taka, która przydarza się osobie w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, jest szczególnie godna napiętnowania.

 

– Kiedy usłyszeliśmy o całej sprawie, strasznie nas zbulwersowała dlatego postanowiliśmy, że  dołożymy swoją cegiełkę – mówi Szymon Pyrka, współwłaściciel firmy Rodex. A Sławomir Byzdra dodaje: – Niech to będzie przykład dla innych firm i instytucji. Zło trzeba zwyciężać dobrem.

 

Podczas przekazania nowego roweru wzruszenia nie krył pan Marcin. – Nie mam słów. Jestem szczęśliwy. Babcia poszkodowanego dziękowała darczyńcom. Mówiła, że to jedyny środek transportu wnuka.

 

Jednoślad jest bardzo nowoczesny, ma specjalnie dopasowaną ramę do wzrostu pana Marka oraz wygodne siodełko. Po za tym jest wyposażony w przerzutki, bidon, bardzo komfortowy i bezpieczny. Radomska policja nadała mu specjalne oznaczenia i wpisała do rejestru, dzięki którym, jeśli kradzież by się powtórzyła, łatwiej go będzie odnaleźć.